Kanárské ostrovy Egypt Mallorca Djerba Spojené Arabské Emiráty Turecko Tunisko Bulharsko Chorvatsko Itálie Dominikánská republika Řecko

Jižní Kréta

Úplně odlišná tvář ostrova se před vámi objeví, když podlehnete pokušení a přes vnitrozemí se zatouláte na jih proslavené Kréty. Pokud se necháte zlákat jihem, najdete místa, kam dodnes nezavítaly hlučné masy turistů. Kde je na každém metru cítit klid, romantika a skutečné Řecko. Rozhodnutí je jen na vás. Asi 67 km východně od Heraklia leží Agios Nikolaos, malebné přístavní městečko, známe také malým jezerem, zvaným „Voulismeni“ přímo v centru města. Údajně si právě tady užívala koupel bohyně Athéna. Město hledí do zálivu se skalnatým ostrovem Spinalonga, který sloužil v letech 1903-1957 jako kolonie pro malomocné. Agios Nikolaos vyrostlo v části ostrova, kde je nejkratší vzdálenost ze severního na jižní pobřeží.

Cestou na jih, napříč vysokými horami dojedete do města Ierapetra, které je považováno za nejjižnější město v Evropě. Bylo jedním z nejdůležitějších míst antické Kréty. Dávné časy dnes připomíná benátská pevnost Kales (v 17.století zrenovovaná Turky), vypínající se nad přístavem, mešita s minaretem na náměstí starého města a památky v archeologickém muzeu. Říká se, že ve městě přenocoval i Napoleon během své cesty do Egypta. Dnešní Ierapetra je moderním městem s 12 000 obyvateli, dlouhou promenádou s obchody, která lemuje pobřeží Libyjského moře. Moderní město, které však dýchá atmosférou domácích hrdých Kréťanů. Směrem na východ se až po městečko Makris Yialos vine nádherné pobřeží členěné malými zálivy s písečnými i kamínkovými plážemi: Kutsunari, Ferma s píniovými lesy, Agia Fotia, Galini, Achlia, Mavro Kalympo, Analipsi. Směrem do vnitrozemí se vlní úzké cesty do kopců lemované olivovníky, které klesají do údolí s úrodnými citrusovými plantážemi, aby opět vystoupily po strmých horách, tyčících se nad početnými zálivy. V původních horských vesničkách mají lidé svůj svět a život plyne klidným tempem. Domácí se tu dožívají vysokého věku a na každém kroku se můžete přesvědčit, jak pevně jsou spjatí s tradicemi svého ostrova. Vydejte se jeden večer například do horské vesničky Anatoli. Navštivte místní miniaturní kostelík, zapalte svíčku se vzpomínkou na své blízké a dopřejte si večeři v jedné z typických taveren s vynikající kuchyní.

Jen 15 km od pobřeží Ierapetry je vzdálený ostrov Chrissi, pověstný unikátním cedrovým lesem. Jeho bílé pláže a tyrkysová laguna silně připomíná koupání v Karibiku. Nechte se zlákat a podnikněte výpravu za památkami z dob minojské civilizace a za ruinami paláců (Kato Zakros). Za teplými vlnami Libyjského moře, za exotikou pláží, za větrnými mlýny Lassithi, za novými cestovatelskými zážitky... Jižní Kréta si vás připoutá a určitě zatoužíte vrátit se zpět... Gaitanides také napsal: „Vše na tomto ostrově je intenzivnější – slovo, píseň a tanec, láska a nenávist, cit a myšlenky i politika...“

Kompletní nabídku zájezdů a další doplňující informace z letoviska Kréta najdete i na webových stránkách naší agentury myway.cz. Zde najdete i velké množství doplňujících informací, všeobecné obchodní podmínky, možnost sjednat si cestovní pojištění, případně zajistit pohodlné parkování na letišti. V neposlední řadě zde najdete i denně aktualizovanou nabídku zájezdů do celého světa včetně nabídky dovolené last minute.

Kontaktujte nás... 777 080 000 530 334 958 info@myway.cz